907
CRNA GORA SE RASPADA Englezi ih ponizili, a Harry Kane ispisao historiju

KVALIFIKACIJE ZA EP

0

Crna Gora primila je petardu za poluvrijeme na gostovanju kod Engleske u sklopu kvalifikacija za Euro.

Gordi Albion krenuo je ofanzivno od samog starta, poveo već u 11. minuti preko Oxlade-Chamberlaina, a onda je u 19. i 24. pogađao Harry Kane. Interesantno, za sva tri gola asistirao je Ben Chilwell, sjajni lijevi bek Leicestera.

Na 4-0 povisio je Rashford, a a Kane sjajnu igru kruniše hat-trickom u 37. minuti.

Tako je napadač Tottenhama stigao do 30. gola u samo 44. nastupa za Englesku, a pritom obori zanimljiv rekord.

Postao je prvi engleski igrač u historiji koji je zabio hat-trick u dva uzastopna meča reprezentacije na Wembleyu. Tri je postigao i protiv Bugarske.

Pored toga, postao je najefikasniji kapiten u historiji ove reprezentacije. Prethodno je Vivian Woodward držao rekord sa 23, a sada je Kane stigao do 24. od kada nosi kapitensku traku.