SLAVLJE U ISTANBULU Turska se plasirala na Evropsko prvenstvo
907

REMI SA ISLANDOM

0

Na "Turk Telekom" stadionu u Istanbulu selekcija Turske dočekala je reprezentaciju Islanda, meč je okončan sa najnepopularnijih 0:0, ali je bod domaćinu obezbijedio plasman na kontinentalnu smotru.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu propustio je Burak Yilmaz, tukao je glavom sa oko 11 metara, ali je lopta otišla tik preko gola rivala.

U nastavku nova šansa za Yilmaza, ali je ovoga puta Halldorsson dobro intervenisao.

Strepili su Turci u finišu, Island je zaprijetio preko Magnussona, koji je bio izblokiran u posljednjem trenutku, ali je odbitak pokupio Sigurdsson i poslao ga preko gola rivala.

U nadoknadi vremena nova šansa za "ledene", ovoga puta je odbrana uspjela u zadnji čas da izblokira Palssona.

Mogli su Turci i do pobjede, ali jedan od defanzivaca Islanda uspio da izblokira dobar pokušaj Celika u posljednjim trenucima susreta.

Na kraju podjela bodova, kojoj se raduje Turska, imaju 20 bodova, četiri više od današnjeg rivala i nakon devete runde su osigurali plasman na Evropsko prvenstvo.