907
Na današnji dan prije sedam godina Ibrahimović je postigao

Na današnji dan prije sedam godina Ibrahimović je postigao "gol stoljeća"

0

Najveća majstorija u moru genijalnih golova Zlatana Ibrahimovića dogodila se na današnji dan prije sedam godina na prijateljskoj utakmici Švedske i Engleske u Stockholmu. Šveđani su vodili 3:2 i igrala se sudijska nadoknada. Jedna duga lopta natjerala je engleskog golmana Joea Harta da istrči s gola i odbije loptu glavom na nekih 30 metara. Na tu je loptu, nažalost po Engleze - a srećom po sve nogometne ljubitelje, stigao Zlatan i leđima okrenut od gola udario po lopti škaricama u letu.

Nemoćni Hart nije stigao spasiti stvar, a to je, da stvar bude još jača, bio Zlatanov četvrti gol na utakmici. Prvi gol je postigao u 20. minuti, drugi u 78. minuti, kada je prsima primirio dubinsko dodavanje Svennsona, a onda je šutirao iz prve u Hartov ugao.  Treći je postigao u 84. minuti iz slobodnog udarca s 30-ak metara.