Kraj pobjedničke Borčeve serije, Nedim Hadžić majstorijom...
907
Kraj pobjedničke Borčeve serije, Nedim Hadžić majstorijom Mladosti donio bod

PREMIJER LIGA BIH

0

Mladost i Borac remizirali su 1:1 u prvom današnjem susretu 16. kola Premijer lige BiH. Tako je prekinuta pobjednička serija Banjalučana, koja je trajala čak šest kola.

Gosti su bili favoriti i od samog početka krenuli su ofanzivno, a u 27. minuti dosuđen je penal u njihovu korist. Kapiten Mladosti Kenan Horić igrao je rukom u svom šesnaestercu, a Stojan Vranješ je bio siguran s bijele tačke.

Ovo je, inače, bio četvti uzastopni meč na kojem je dosuđen kazneni udarac za Borac.

Mladost se probudila u nastavku, a u 66. minuti čini se da je oštećena i ona za penal nakon igranja jednog igrača Borca u svom kaznenom prostoru. Sudija Mateo Musa ipak se nije oglasio.

Bolju igru domaći su krunisali u 78. minuti kada je rezervista Nedim Hadžić nakon solo prodora sjajno savladao Lučića. Bio je to prvijenac bivšeg napadača Sarajeva za ekipu Mladosti.

Iako je do kraja bilo prilika za obje ekipe, ostalo je 1:1.

Borac je treći s 28 bodova (četiri manje od Željezničara i Sarajeva), dok je Mladost u opasnoj zoni, tj. 11. s 13 bodova.