907

BEZ MILOSTI

0

Bayern je rutinski savladao Borussiju, čime je nastavljena loša serija Dortmunda u Munchenu.

Iako su se sa privremenim trenerom Hansom Flickom Bavarci pribojavali "milionera", lakše nego što je bilo ko očekivao, domaćin je slavio.

Već nakon 15-tak minuta je Lewandowski svojim 15. golom u sezoni načeo bivši klub, i izjednačio rekord Gerda Mullera u broju pogodaka nakon 11 kola u sezoni.

Domaćin je i do poluvremena dominirao, Dortmund bez šuta u gol, pa je sve bilo riješeno kad je na startu drugog dijela, Gnabry uz potvrdu VAR-a duplirao prednost šampiona.

Alcacer je imao jedinu šansu tek što je ušao, promašio je gol sa par metara, a onda se Dortmund raspao. Ređale su se šanse, Muller nije jubilej obilježio golom, ali je Lewandowski svojim drugim golom potvrdio pobjedu. Do kraja, Perišić tek što je ušao natjerao je Hummelsa da postigne autogol, 4:0 za Bayern koji je izbio na diobu drugog mjesta sa Leipzigom, Gladbach ima bod više i meč više, sutra dočekuju Werder.