Eurogol Alispahića za bitan trijumf: Plavi savladali Radnik i...
907
Eurogol Alispahića za bitan trijumf: Plavi savladali Radnik i preskočili gradskog rivala

PREMIJER LIGA BIH

0

U posljednjoj utakmici današnjeg programa 9. kola Premijer lige BiH Željezničar je na Grbavici minimalno savladao Radnik iz Bijeljine rezultatom 1:0, te preskočio Sarajevo na tabeli.

Prvu veliku šansu na utakmici vidjeli smo u 8. minuti kada je dobro intervenirao Bilobrk.

Nastavio je Željezničar s napadima, a novi udarac smo vidjeli u 16. minuti kada je Alispahić šutirao sa 20-ak metara.

U posljednjoj minuti prvog dijela vidjeli smo i najbolju šansu za domaće, ali udarac Boje opet brani odlični Bilobrk.

U drugom dijelu ista meta, isto odstojanje. Željezničar je i dalje napadao, a prvu ozbiljniju šansu vidjeli smo u 61. minuti kada je Sadiković šutirao, ali opet Bilobrk brani.

Zasluženo vodstvo domaćinu donio je Alispahić sjajnim golom u 65. minuti.

Igrala se 73. minuta kada je Krpić šutirao glavom preko gola. Samo dvije minute kasnije nova šansa, ali Ramović nije bio siguran.

Ostalo je do kraja 1:0 za Plave, koji se nakon 9. odigranih kola drugi na tabeli iza Tuzla Cityja.