Borac sa igračem više samo do boda protiv Širokog
907

PREMIJER LIGA BIH

0

Borac i Široki Brijeg su podijelili bodove u Banjaluci u okviru devetog kola Premijer lige BiH odigravši neriješeno 1:1.

Izabranici Branislava Krunića su bolje ušli u utakmicu i stvarali su pritisak, a najbolju priliku imao je Vladan Danilović u 28. minuti kada je promašio loptu u dobroj situaciji.

Ali, uprkos dobroj igri Banjalučana do prednosti su došli gosti. Bagarić je iskoristio asistenciju Kvesića i lošu reakciju domaće odbrane te doveo Široki u vodstvo.

Do odlaska na odmor Borac je imao još nekoliko poluprilika, ali se rezultat nije mijenjao. Već u četvrtoj minuti nastavka Široki je ostao s deset igrača na terenu nakon što je Stanić zaradio crveni karton zbog udaranja Dujakovića.

Borac je očekivano krenuo žestoko po izjednačenje, a dvije velike prilike propustili su Jovanović i Vujaklija.

Ipak, Borac je uspio izjednačiti u 72. minuti.

Milutinović je nakon sjajnog solo prodora matirao gostujućeg golmana. Napadi Borca do kraja utakmice bili su uglavnom jalovi pa je Široki uspio izdržati i s igračem manje osvojiti važan bod.

Borac je ostao na osmom mjestu Premijer lige BiH s 12 osvojenih bodova, dok je Široki na devetom sa četiri boda manje.