907
VELIKI PREOKRET TALIJANA Gubili 26 poena razlike pa nakon produžetka uzeli Portoriko

MUNDOBASKET

0

Reprezentacije Italije i Portorika su već poslije prvih mečeva druge faze takmičenja na Svjetskom prvenstvu u Kini izgubile šanse za plasman u četvrtfinale.

Danas su u međusobnom susretu igrali za prestiž i osvajanje trećeg mjesta, a ono što niko nije mogao očekivati jeste da je u većem dijelu ovog meča Italija bila u rezultatskom minusu.

Ipak, "azzurri" su napravili veliki preokret, a odluka o pobjedniku je pala tek poslije produžetka. Na kraju 94:89 za Italiju, a u regularnom toku bilo je 83:83.

Portorikanci su potpuno dominirali u prvom poluvremenu, vodili su sa 24 poena razlike, a njihova prednost je dostigla i maksimalnih "plus 26" u prvom dijelu treće četvrtine, kada su napravili seriju 9:0 i poveli sa 59:33!

Tek tada su se Talijani trgli i od tog trenutka počeo je veliki preokret u Vuhanu.

Do kraja treće dionice Italija je smanjila na 64:50, a onda od početka posljednjeg kvartala dešava se serija 25:4 "azzurra" koji su poveli sa 75:68.

Portorikanci su ipak uveli meč u neizvjesnu završnicu, ponovo su uhvatili priključak u posljednjoj minuti meča, kada su preko Rodrigueza izjednačili na 83:83, na 19 sekundi prije kraja.

U dodatnih pet minuta je kvalitet Talijana ipak došao do izražaja, pa je izostalo veliko iznenađenje.

Belinelli je sa 27 poena bio najefikasniji u selekciji Italije, Gallinari je brojao do 22, a kod Portorikanaca su se istakli Balkman sa 14 i Browne i Rodriguez sa po 13 poena.