07. 09. 2019 - 08:43
POVRATNIČKI MEČ I ODMAH GOL Poslije košmarnog ljeta Neymar se...
907
POVRATNIČKI MEČ I ODMAH GOL Poslije košmarnog ljeta Neymar se vratio i odmah krenuo zabijati

U DRESU BRAZILA

0

Izuzetno zanimljiv prijateljski meč odigrali su Brazil i Kolumbija na Hard Rock stadionu u Miamiju.

Rezultat je na kraju bio 2:2, a utakmicu je obilježio povratak Neymara u nacionalni tim.

Poslije burnog leta, povrede i propuštene Copa Americe, kao i propalog transfera u Barcelonu, Neymar se vratio na teren.

Ovo mu je bila prva takmičarska utakmica ove sezone i može se reći da je pokazao da mu se igra fudbal. Bio je najzaslužniji što je novopečeni šampion Copa Americe izbjegao poraz od nadahnute Kolumbije.

Brazil je poveo u 19. minuti. Neymar je iz kornera pogodio Cazemira u "trepavicu" a vezista Reala je sjajnim udarcem glavom zatresao mrežu. Uslijedio je šou Luisa Murijela. Postigao je golove u 25. i 34. minuti i preokrenuo rezultat. U 58. minuti Dani Alves je sjajno utrčao, izbjegao ofsajd zamku, a onda na tacni poslužio Neymara, koji je solidnu partiju krunisao golom za konačnih 2:2.