907
I TO SE DOGODILO Villansi slavili nakon tri godine čekanja i to protiv koga

PREMIERSHIP

0

Aston Villa slavila je na otvaranju 3. kola engleske Premierlige. Na Villa Parku domaćin je slavio protiv Evertona rezultatom 2:0, što mu je prva pobjeda u najvišem rangu engleskog nogometa nakon više od tri i pol godine čekanja.

Tačno tri i pol godine čekali su Villansi na novu pobjedu u Premiershipu i dočekali je večeras nakon što su izgubili uvodne dvije utakmice sezone.

Momčad Deana Smitha odigrala je odličnu utakmicu te je uz malo sreće pobijedila Everton 2:0. Domaćini su poveli u 21. minuti golom pojačanja Wesleya, a gosti su do poluvremena morali izjednačiti, ali je Calvert-Lewin nešto kasnije promašio mrtvu šansu.

Everton je u nastavku pokušavao doći do gola i bio je nešto bolji, a najbliže remiju gosti su bili u 88. minuti kad je Walcott u čistoj šansi pogodio stativu. Konačnih 2:0 postavio je Anwar El Ghazi u sudijskoj nadoknadi.