13. 08. 2019 - 22:46
Zvezda nakon 22 penala savladala Kopenhagen, Cluj...
907
Zvezda nakon 22 penala savladala Kopenhagen, Cluj senzacionalno izbacio Celtic, ispao i Porto

LIGA PRVAKA

0

Milan Borjan heroj je Crvene zvezde u trijumfu srpskog šampiona nad Kopenhagenom u uzvratu 3. pretkola Lige prvaka.

Nakon 1:1 u Beogradu, Zvezda i Kopenhagen odigrali su istim rezultatom i večeras.

Povela je Zvezda već u 17. minuti preko Richmonda Boakyea, no prednost je poništio Birama Ndoye u 45. minuti. Već nakon devet minuta nastavka, veliki problemi za goste jer je Milunović dobio drugi žuti karton.

Zvezda je tako do kraja utakmice igrala sa igračem manje, a potom i veći dio produžetaka. U 112. minuti Mas dobija drugi žuti za domaće, čime su obje ekipe završile utakmicu sa igračem manje.

Prešlo se na penale, gdje je viđena još veća drama i gdje su čak i golmani morali izvoditi jedanaesterce, a ukupno su izvedena 22 penala. Junak je ispao Borjan koji je odbranio čak tri penala, a i realizirao vlastiti.

Zvezda će za prolaz u grupnu fazu Lige prvaka igrati sa Young Boysima.

U meču sa sedam golova Celtic je izgubio na svom stadionu od rumunjskog Cluja sa 3:4 i šokantno ispao iz Lige prvaka.

Rumuni su vodili od 27. minute golom Deaca, Celtic je preokrenuo u 51. i 61. minuti pogocima Forresta i Edouarda.

Cluj je dobio penal u 74. za 2:2, pa je Christie u 76. opet donio prednost svom timu. Omrani je u 80. minuti uspio još jednom pogoditi mrežu i postići gol vrijedan senzacije i play-offa Lige šampiona. Cluj je do kraja postigao još jedan gol duboko u nadoknadi vremena kada je precizan bio Tucudean.

Ispao je i Porto koji je imao 1:0 iz prve utakmice, no kod kuće je izgubio 3:2 od Krasnodara. Rusi su nakon 34 minute imali 3:0, da bi u nastavku Portugalci zabili dva, ali to im nije dovoljno.