Bh. kadeti pregazili Albance, pet različitih strijelaca za Zmajeve
907

PRIJATELJSKI MEČ

0

„U-17“ reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u prijateljskom susretu u Doboj Kaknju odgovarajuću selekciju Albanije sa 5:1.

Aleksej Golijanin je u 20. minuti pokušao iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara, ali nije bio precizan.

Mario Mitaj u 23. minuti odlično šutira sa ivice kaznenog prostora, a Muhamed Šahinović izbacuje loptu u korner nakon kojeg gosti dolaze do prednosti. Strijelac je bio Marcelino Preka.

Džafo Hadžić je u 26. minuti uposlio Denisa Alijagića čiji šut iskosa sa desne strane zaustavlja golman Albanije Redon Gega.

Uzvratili su gosti u 30. minuti, ali Eogen Gega šutira sa distance preko gola.

Dejvid Janaqi u 32. minuti centrira sa desne strane, a Melsi Cereni glavom loptu šalje pored gola.

Bh. kadeti izjednačuju rezultat u 43. minuti kad je Alijagić odlično prošao po lijevoj strani i centrirao ka Dženitu Hajdareviću koji sa desetak metara postiže pogodak.

Muharem Trako u 50. minuti nakon centaršuta sa desne strane glavom donosi prednost selekciji BiH.

Dario Ćorić je u 74. minuti izveo korner, a najviši u skoku bio je Mustafa Šukilović koji postiže treći gol za bh. tim.

Benjamin Ćosić u 85. minuti sa desne strane šalje loptu u protivnički kazneni prostor, a grešku albanskih defanzivaca koristi Admir Bristrić i pogađa za 4:1.

Konačan rezultat postavio je Denis Alijagić u 87. minuti iz jedanaesterca kojem je prethodio prekršaj nad Petrom Šetkom u šesnaestercu Albanije.

Trener u kadetskoj selekciji BiH Damjan Ratković je po završetku utakmice izjavio:

„Prvo poluvrijeme smo bili u grču i nismo uspjeli da uspostavimo pas igru. U tome nas je spriječio protivnik, a ni vremenski uslovi nam nisu išli na ruku. U nastavku smo na vrijeme postigli golove i na kraju došli do ubjedljive pobjede. Ako uzmemo u obzir dešavanja na terenu rezultat je možda malo i previsok. U svakom slučaju dobra provjera za nas i vjerujem da ćemo kroz sljedeći meč sa Albanijom i dvomeč sa Velsom imati jasnu sliku na kojih 20 igrača možemo računati u kvalifikacijama.“

BiH i Albanija će 15. avgusta u 10:00 sati u Trening centru NS/FS BiH u Zenici odigrati još jedan susret.