Spektakularan meč na Wimbledonu: Nadal u ludom meču izbacio...
Spektakularan meč  na Wimbledonu: Nadal u ludom meču izbacio Kyrgiosa

Spektakularan meč na Wimbledonu: Nadal u ludom meču izbacio Kyrgiosa

Mahir Suljagic (Sport.ba)
0

RAFAEL NADAL preživio je drugo kolo Wimbledona. Prošao je dalje protiv Nicka Kyrgiosa pobjedom 6:3, 3:6, 7:6, 7:6.

Australac je ponovno pokazao da je jedan od najopasnijih tenisača svijeta, ali samo kada mu se igra tenis. Danas mu se igrao, ali preko dvostrukog osvajača Wimbledona nije mogao.

Ponovno je svima koji su gledali meč priuštio pravi šou provocirajući suparnika, svađajući se sa sucima, igrajući udarce kroz noge i servirajući ispod ruke.

Prvim setom Rafa je protutnjao i nije dopustio nijednu priliku za break suparniku kojem je oduzeo prvi servis u meču. Međutim, u drugom setu je Kyrgios bio puno opasniji na reternu, napravio je dva breaka i izjednačio u setovima.

U posljednja dva seta nije bilo breakova, a na kraju je oba tie-breaka uzeo koncentriraniji Nadal. Rano je stvorio prednost i sačuvao je do kraja tie-breakova.

Nadalu u trećem kolu slijedi još jedan težak meč, čeka ga Jo-Wilfried Tsonga.