25. 06. 2019 - 08:21
POZNATI SVI ČETVRTFINALISTI Cavani majstorijom donio Urugvaju...
907
POZNATI SVI ČETVRTFINALISTI Cavani majstorijom donio Urugvaju prvo mjesto, Brazil i Gaučosi dobro prošli

COPA AMERICA

0

Odigrane su posljednje utakmice grupne faze Copa Americe i poznati su svi čertvrtfinalisti.

Urugvaj je završio kao pobjednikg Grupe C nakon što je rano jutros s 1:0 savladao branitelja titule, selekciju Čilea. Pobjedonosni pogodak postigao je Edinson Cavani u 82. minuti utakmice. Bilo je to pravo remek djelo napadača PSG-a.

Ipak, Čileanci nisu bili pretjerano tužni jer i oni idu dalje, a u četvrtfinalu ih očekuje derbi sa sjajnom Kolumbijom.

Japan i Ekvador mogli su im pomrsiti račune ali su odigrali mršavih 1:1, pa su obje selekcije završile takmičenje. Podsjećamo, za prolaz je objema reprezentacijama bila potrebna bilo kakva pobjeda.

Nakajima je u 15. minuti doveo "zemlju izlazećeg sunca" u vodstvo da bi Angel Mena 20 minuta kasnije izjednačio i postavio konačan rezultat.

Tako su poznati svi parovi četvrtfinala. Domaćin Brazil će igratit protiv Paragvaja, koji je prošao dalje kroz "iglene uši". Messi i družina idu na autsajdera Venecuelu, dok Urugvaj će se susresti s Peruom.

Derbi se igra između branioca naslova Čilea i Kolumbije.