24. 06. 2019 - 18:43
LUDE SCENE IZ ŠPANJOLSKE: HRVATSKI NAPADAČ POKRENUO ČUDESNI...
907
LUDE SCENE IZ ŠPANJOLSKE: HRVATSKI NAPADAČ POKRENUO ČUDESNI PREOKRET KOJIM SE POZNATI ŠPANJOLSKI KLUB VRATIO U LA LIGU!

Mahir Suljagic (Sport.ba)
0
TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA

Mislili ste da je sezona gotova? Baš suprotno! Čudesne scene dolaze iz Španjolske gdje je Mallorca svladala Deportivo te se nakon čak šest godina vratila u La Ligu. Deportivo je na uzvrat došao s čak dva gola prednosti, ali klub Rafaela Nadala napravio je veliki preokret.

Osasuna i Granada regularnim dijelom su osigurali povratal u elitu, dok je četvorka (Malaga, Albacete, Mallorca i Deportivo) morala ići u doigravanje. Deportivo je bez problema sredio Malagu dok je Mallorca izbacila Albacete. U prvoj finalnoj utakmici Deportivo je slavio 2:0 i mnogi su ih već vidjeli da se vraćaju u prvu ligu. No, na Mallorci se dogodilo pravo čudo.

Zanimljivo, sve je pokrenuo 27-godišnji hrvatski napadač Ante Budimir. Bivši napadač Intera i Lokomotive zabio je u 21. minuti. Inače, Ante je igrač talijanskog Crotonea dok je zimus stigao na posudbu u Mallorcu. Postigao je pet golova, a tu je i jedna asistecncija u 18 utakmica.

Na 2:0 povisio je 35-godišnji veznjak Salva Sevilla koji je prekrasno pogodio iz slobodnjaka s 25 metara.  Zgoditak koji je Mallorcu lansirao među elitu pao je u 82. minuti. Još jedna ljepotica, ali ovoga puta u režiji Pratsa za konačnih 3:0 i veliko veselje kluba s Baleara.

Na tribinama je slavio i Rafael Nadal, inače veliki navijač ovoga kluba.

Po posljednjem sučevom zvižduku stotine navijača utrčalo je na teren Iberostar stadiona i počelo je veliko slavlje koje će trajati do dugo u noć. Mallorca je poznata i po tome što je u njoj prije dolaska u Barcelonu igrao jedan od najvećih kamerunskih nogometaša ikada, Samuel Eto’o.