907
PRVACI SU TO Ratnici nevjerovatnom serijom slomili Raptorse i napravili break

NBA

0

Aktuelni NBA prvaci, Golden State Warriorsi, kasno sinoć uzvratili su udarac Torontu na gostujućem parketu i stigli do izjednačenja u finalnoj seriji na 1:1.

Curry i društvo su u Kanadi slavili rezultatom 109:104, nakon velikog preokreta.

Domaći košarkaši imali su veliku prednost tokom utakmice, koja je u jednom trenutku iznosila i 12 poena, ali gosti su napravili nevjerovatan preokret u drugom poluvremenu.

Uslijedila je naime treća četvrtina u kojoj su prvaci za pet minuta napravili seriju od 18:0, što se na kraju ispostavilo kao nedostižna prednost za Raptorse.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Thompson s 25 i Curry s 23 koša.

Domaćinu nije pomogao ni sjajni Kawhi Leonard, koji je meč okonačo s 34 poena i 14 skokova.

Serija se sada seli u Okland, a naredne dvije utakmice se igraju u noći na četvrtak i u noći na subotu.

Ipak probleme za Warriorse mogla bi predstavljati i povreda Thompsona koji je u finišu susreta izašao zbog problema s tetivom.

Od ranije prvacima fali i Kevin Durant, za kojeg se pak vjeruje da bi mogao uskoro na parket.