27. 05. 2019 - 18:00
NAJSKUPLJA UTAKMICA NA SVIJETU DOBILA SVOJ EPILOG: Aston Villa...
907
NAJSKUPLJA UTAKMICA NA SVIJETU DOBILA SVOJ EPILOG: Aston Villa je novi član Premiershipa

PLAYOFF

0

Fudbaleri Aston Vile ostvarili su plasman u Premijer ligu Engleske pošto su na Vembliju savladali Derbi sa 2:1 u finalu plejofa.

U većem dijelu prvog poluvremena nismo vidjeli previše uzbuđenja sve do 44. minuta kada je Anvar El Gazi savladao Rosa za veliko slavlje navijača iz Birmingema.

5

Pokušavao je Derbi da stigne do izjednačenja u drugom dijelu meča, ali uslijedio je pravi šok za ekipu Frenka Lamparda.

U 59. minutu Džon MekDžin je iskoristio veliku grešku odbrane i golmana "Ovnova" i uspeo da duplira vođstvo svoje ekipe.

4

Krenuo je Derbi na sve ili ništa, pretio preko Bogla i Meriota, a do zasluženog gola Lampardovi puleni stigli su 81. minutu kada se u kaznenom prostoru najbolje snašao Martin Voghorn.

Vila je izdržala napade Derbija do kraja meča i uspjela da se vrati u elitu što će nekadašnjem prvaku Evrope donijeti ozbiljan profit od oko 150 miliona funti.