DŽEKO GOLOM I ASISTENCIJOM SRUŠIO JUVENTUS
907

ITALIJA

0

Tim Klaudija Ranijeerija večeras je na svom terenu savladao novog-starog šampiona, ekipu Juventusa, sa 2:0 i ponovo preuzeo peto mesto, sa bodom manje od Intera (meč manje) i tri od Atalante na dva kola pre kraja.

Ključni trenutak u večerašnjem meču dogodio se u 79. minutu, kada je Džeko lijepo uposlio Florencija u kaznenom prostoru gostiju, ovaj je umakao defanzivcima Juventusa i iskosa sa desne strane poslao loptu u mrežu - 1:0.

Moglo je da bude i drugačije, Juventusu je četrnaest minuta ranije poništen gol Ronalda, poslije akcije sa Dibalom, ali VAR je presudio u korist domaćina.

Pokušavali su gosti da u finišu dođu do izjednačenja, ali umjesto toga, u posljednjim trenucima nadoknade vremena, ''sjevnula'' je kontra Undera i Edina Džeke, koji na najbolji način završava akciju i stavlja tačku na ovaj meč - 2:0, treći poraz Juventusa u sezoni.

Juventus bi u narednom kolu mogao da učini veliku uslugu i Romi, ali i Milanu i Interu, u slučaju pobjede nad trećeplasiranom Atalantom.

Roma će za to vrijeme gostovati Sasuolu, a Milan bi trebalo da opravda ulogu velikog favorita protiv Frozinonea.