PANENKA VIŠĆE ZA NASTAVAK BORBE Prva titula je blizu! (VIDEO)
907

TURSKA

0

Sprema se prava ludnica u Turskoj. Zapravo u Istanbulu. Vodeći Bašakšehir imao je u jednom trenutku osam bodova više od Galatasaraya i činilo se da su svi uslovi na putu do prvog naslova prvaka u klupskoj historiji bili zadovoljeni. Međutim, klub iza kojeg stoji predsjednik Recep Tayyip Erdogan jedva je danas uspio stići do remija 1:1 kod kuće protiv Rizespora pa pet kola prije kraja ima svega tri boda više od Galatasaraya kojem gostuje u pretposljednjem kolu.

Gosti su šokirali lidera u 62. minuti preko Muriqija, ali su ostali bez pobjede u 96. minuti utakmice. Veznjak Cagiran neoprezno je povukao za dres Tekdemira i srušio ga u šesnaestercu, iako je igrač domaćih bio okrenut leđima golu.

visca2

Sudac je dosudio kontroverzni penal, a Višća majstorskom panenkom zabio za 1:1 i spasio svoju ekipu šokantnog poraza.

Tako je sada razlika svega tri boda, a Galatasaray bi pobjedom u pretposljednjem kolu pred svojim navijačima preuzeo prvo mjesto jer bi u slučaju istog broja bodova bio bolji u međusobnom duelu (prvi meč završen 1:1), a trenutačno ima i bolju gol-razliku - +33 u odnosu na Bašakšehirovih +29.