KIŠA GOLOVA NA DERBIJU ANDALUZIJE Sevilja odbranila domaći teren
907

ŠPANIJA

0

Derbi  Andaluzije odigran je danas u okviru 32. kola španske Primere na stadionu "Sančes Pishuan", Sevilja je savladala Betis rezultatom 3:2 (1:0).

sevilla

Poveli su domaći fudbaleri u 26. minutu, strijelac je bio Munir El Hadadi, na asistenciju Sarabije.

Otišlo se na odmor sa 1:0, da bi nakon 10 minuta igre u nastavku lijepim golom sa ivice kaznenog prostora Lo Selso poravnao rezultat. Firpo je ubacio loptu sa lijeve strane, Argentinac je sjajno šutao sa ivice šesnaesterca i matirao Vačlika za 1:1.

Uslijedio je ekspresan odgovor Sevilje, igrao se 59. minut kada je Ben Jeder sa lijeve strane prebacio loptu na desnu, na pravom mjestu našao se Sarabija, koji akrobatski postiže gol za novo vodstvo domaće ekipe.

Samo pet minuta kasnije, bilo je i 3:1, ovoga puta strijelac Franko Vaskez.

Nisu se ipak gosti predavali, igrao se 82. minut kada su dobili slobodnjak na ivici kaznenog prostora rivala, Teljo je preuzeo odgovornost i smanjio na 3:2.

Napadao je Betis do kraja, ali nisu uspjeli da dođu do izjednačenja, Sevilja je slavila u velikom derbiju.

"Rohiblankosi" nakon ovog trijumfa četvrti sa 52 boda, Betis deveti sa devet bodova manje.