
Kako prenosi španski novinar Đerar Romero, Arsenal se dogovorio sa Barselonom oko transfera veziste Denisa Suareza.
"Tobdžije" traže igrače koji bi mogli da im pomognu u nastavku sezone, ali je trener Emeri istakao da Arsenal u ovom trenutku nema novca za ozbiljnije transfere, te da u obzir dolaze samo pozajmice.
Barsa nije željela da ga pozajmi, već da ga proda, kako bi ostvarili što veći profit, koji bi mogli da iskoriste u angažovanju novih igrača.
Ipak, izgleda da su poklekli na "Kamp Nou", Romero prenosi da su pristali na ponudu Arsenala, Suarez će karijeru nastaviti na "Emirejtsu". U pitanju je pozajmica sa obavezom otkupa, ekipa iz Sjevernog Londona će platiti dva miliona eura za pozajmicu, dok će narednog ljeta za 20 miliona eura otkupiti Suarezov ugovor od Barse.
Katalonci ipak imaju jedan uslov, a to je da Denis Suarez najprije završi pregovore sa prvakom Španije oko produžetka saradnje na dodatnih godinu dana.
Kada i to bude gotovo, Barsa će dati zeleno svjetlo za realizaciju transfera.
(Sport.ba)