Juventus golom Mandžukića slavio u derbiju protiv Rome
907

SERIE A

0

U derbiju 17. kola Serie A u Torinu sastali su se vodeći Juventus i deseta Roma, a domaći su slavili sa 1:0.

dybala-florenzi

Ključni detalj susreta dogodio se u 35. minuti. Mattia De Sciglio je uputio odličan centaršut u šesnaesterac, a Mario Mandžukić je fantastično ispratio ubačaj, pokazao sjajan osjećaj za prostor i izbliza uputio udarac glavom koji pogađa donji lijevi ugao Romine mreže.

Juventus je generalno djelovao dosta bolje tokom većeg dijela susreta, imao veći posjed lopte i više udaraca prema golu (20-7), kao i bolji omjer u kornerima (13-2). Staroj dami još je i poništen jedan pogodak, nakon akcije Ronalda i Coste u sudijskoj nadoknadi.

mandzukic1

S druge strane, sterilna Roma se ne može pohvaliti da je kreirala ijednu stopostotnu šansu, jer to svakako nije predstavljao ni šut glavom Cristantea u 90. minuti, koji je ukrotio Szczesny.

mandzukic

Derbi su okusili i bh. reprezentativci. Miralem Pjanić igrao je do 71. minute, kada ga je zamijenio Emre Can, a nakon pauze zbog povrede zaigrao je i kapiten Zmajeva Edin Džeko, koji je ušao u 80. minuti umjesto Nzonzija.