Barcelona savladala Celtu i zadržala prednost na tabeli
907

ŠPANSKA PRIMERA

0

Nogometaši Barcelone savladali su na svom Nou Campu Celtu Vigo sa 2:0 (2:0) i zadržali se na vrhu tabele španskog prvenstva s tri boda prednosti pred najbližim pratiteljem Atletico Madridom koji je s 1:0 bio bolji od Espanyola.

messi-dembele

Barcelona je pitanje pobjednika riješila u prvom poluvremenu, u kojem je već u 10. minuti Ousmane Dembele poslao loptu u mrežu za vodstvo, nakon što je gostujući golman Ruben Blanco odbio udarac Messija.

barcelona

No, u 45. minuti Blanco je ostavljen oči u oči s Lionelom Messijem i samo je nemoćno mogao promatrati kako Argentinac šalje loptu u mrežu s ruba kaznenog prostora za konačnih 2:0.

Barcelona je u 17 kola skupila 37 bodova, tri više od Atletico Madrida koji je na svom stadionu sa 1:0 pobijedio Espanyol.