19. 12. 2018 - 09:05
HASAN I NIKO TRLJAJU RUKE: Lider pao protiv fenjeraša, OVO JE...
907
HASAN I NIKO TRLJAJU RUKE: Lider pao protiv fenjeraša, OVO JE GOL GODINE u njemačkoj Bundesligi

BUNDESLIGA

0

Sinoć su odigrane četiri utakmice 16. kola njemačke Bundeslige, a veliko iznenađenje priredila je Fortuna Dusseldorf koja je kod kuće slavila 2:1 pobjedu protiv Borussije Dortmund

jadon-sancho-marco-reus-borussia-dortmund

Tme je omogućila Bayernu da u današnjem okršaju s RB Leipzigom smanji zaostatak na šest bodova za prvoplasiranom Favreovom ekipom kojoj je ovo bio prvi poraz u Bundesligi ove sezone!

bay

Fortuna, inače 15. plasirana momčad koja je nedavno odigrala 3:3 s Bayernom, povela je u 22. minuti preko Lukebakija nakon kontre. A da se gostima crno piše bilo je jasno u 56. minuti kada pogađa Zimmer i golčinom u rašlje postavlja 2:0!

borussia-dortmund-sancho

Mislimo da je Zimmerova golčina najatraktivniji gol sezone u njemačkoj Bundesligi, no prosudite sami.

paco-alcacer

Nadu Borussiji vraća Alcacer u 81. minuti pogodivši glavom iz peterca, no lider prvenstva  nije uspio doći do boda.