907
Arsenal kiksao protiv Southamptona, Chelsea slavio protiv Brightona

ENGLESKA PREMIER LIGA

0

Odigrane su još dvije utakmica 17. kola engleske Premier lige. Arsenal je u sjajnoj utakmici poražen od Southamptona, dok je Chelsea slavio kod Brightona.

2

Tobdžije su se u ovoj utakmici dva puta vraćale iz rezultatskog deficita, a na kraju su svejedno poraženi. Svece u vodstvo dovodi Danny Ings u 20. minuti, a osam minuta kasnije Mkhitaryan poravnava na 1:1.

7

Ipak, ponovo Ings pogađa u samom finišu prvog dijela i donosi novu prednost svom timu od 2:1.

3

Drugo poluvrijeme bolje otvara tim Unai Emeryja, a Mkhitaryan svojim drugim golom u 53. minuti ponovo izjednačuje rezultat.

6

Kada je Arsenal počeo pritiskati u finišu, sjevnula je kontra domaćih, koju je u gol pretvorio rezervista Charlie Austin i tako donio svom timu trijumf od 3:2. Inače, ovo je za Southampton prvi trijumf na domaćem terenu nakon osam mjeseci.

Drugi londonski klub Chelsea, prilično je lako slavio kod Brightona rezultatom 2:1.

4

Za Plavce su pogađali Pedro i Hazard, dok je jedini gol za domaće postigao March u drugom dijelu utakmice.