01. 12. 2018 - 17:38
Borussija upisala novu pobjedu, Bayern se PROVUKAO kod...
907
Borussija upisala novu pobjedu, Bayern se PROVUKAO kod Werdera, Ibišević strijelac za Herthu!

BUNDESLIGA

0

Odigrano je 13. kolo njemačke Bundeslige u kojem je konačno do trijumfa došao aktuelni prvak, minhenski Bayern.

Nakon tri meča bez trijumfa u Bundesligi, Bavarci su konačno slavili, ali i danas nisu briljirali. Ovaj put bolji su bili u Bremenu kod Werdera rezultatom 2:1.

bay34

Oba gola za goste, po jedan u oba poluvremena, postigao je Serge Gnabry, dok je Yuya Osako bio jedini strijelac za Werder.

bay23

Sjajni Vedad Ibišević nastavlja sa odličnim partijama u ovoj sezoni. Iskusni bosanskohercegovački napadač je pogodio u trijumfu Herthe rezultatom 2:0 na gostovanju Hannoveru, a drugi gol djelo je Jordana Torunarighe.

ibisevic

Borussia Dortmund nastavlja gaziti sve pred sobom u Bundesligi, a danas je na Signal Iduna Parku pao Freiburg rezultatom 2:0. Marco Reus u finišu prvog, te Paco Alcacer u finišu drugog poluvremena riješili su pitanje pobjednika.

1

Važan trijumf upisao je i Stuttgart na domaćem terenu protiv Augsburga rezultatom 1:0, a jedini gol postigao je u prvom dijelu Anastasios Donis.