Sarajevo pobjedom protiv Zvijezde 09 osiguralo titulu jesenjeg...
907
Sarajevo pobjedom protiv Zvijezde 09 osiguralo titulu jesenjeg prvaka!

PREMIJER LIGA BiH

0

U posljednjem susretu 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Sarajevo je savladalo Zvijezdu 09 rezultatom 3:1.

Bordo tim je domnirao od početka do kraja meča, dok su se gosti orijentisali na kontranapade. Zanimljivo, sva četiri pogotka postignuta su u prvom poluvremenu.

saraj

U 15. minuti na semaforu je stajao rezultat 1:0. Krste Velkoski je uposlio Benjamina Tatara koji šutira iz prve i pogađa za vodstvo Sarajeva i radost malobrojnih navijača na Koševu.

Zvijezda 09 je do izjednačenja došla samo šest minuta kasnije kada je nakon kornera iskusni Saša Jovović pogodio glavom za 1:1.

saraj2

U 26. minuti Bordo tim je ponovo poveo kada je kapiten Krste Velkoski iskoristio neopreznost odbrane gostiju i pogodio za 2:1.

Konačnih 3:1 postavio je Mersudin Ahmetović u 34. minuti Amar Ramhanović je šutirao, golman gostiju Filip Erić je odbio loptu, a Ahmetović je pospremio u mrežu.

saraj3

U drugom poluvremenu skoro ništa značajno se nije desilo, te je Sarajevo upisalo 12. pobjedu u sezoni.