Crvena zvezda gubila na poluvremenu, promijenila dresove i...
907
Crvena zvezda gubila na poluvremenu, promijenila dresove i pobijedila na kraju!

ABA LIGA

0

Crvena zvezda slavila je u najvećem derbiju srpske košarke protiv Partizana 77:71 i ostvarila maksimalnu devetu pobjedu u ABA ligi ove sezone.

1

Gradski derbi u Pioniru obilježila je i neobična situacija, jer su igrači Zvezde prvo poluvrijeme igrali u jednoj, a drugo u drugačijoj garnituri dresova. Razlog tome je što su se ekipe teško razlikovale u prvom dijelu s obzirom na to da je na njima najviše dominirala bijela boja.

I to kao da je više ležalo Partizanu, koji je nakon lošeg početka imao devet poena prednosti tokom druge četvrtine (34:25) te na odmor otišao s +3 (41:38). Međutim, onda se u novim dresovima probudila Zvezda i okrenula situaciju u nastavku.

part

Čudesnom serijom 16:0 na startu treće četvrtine službeni gost je u Pioniru preokrenuo utakmicu i do kraja lako zadržao prednost za najslađu pobjedu.

Zvezdu su do pobjede vodili Perperoglou s 25 i Ragland s 19 poena, dok je kod Partizana najefikasniji bio Landale s 18.