907
Nadal i Thiem zakazali obračun u četvrtfinalu, Isner u meču dana dobio Raonića, Delpo rutinski protiv Ćorića

US OPEN, OSMINA FINALA

0

Rafael Nadal i Dominic Thiem igraće u četvrtfinalu US opena nakon pobjeda u nedjeljnim mečevima u Njujorku. Španac je drugi put uzastopno izgubi set, ali je uspio da savlada Nikoloza Basilašvilija rezultatom 6:3, 6:3, 6:7 (6:8), 6:4.

Duel na stadionu "Artur Eš" trajao je skoro tri i po sata, a Gruzijac je pružio sjajan otpor favorizovanom rivalu. On će sada igrati protiv Thiema, devetog igrača na ATP listi, koji je dobio finalistu s Wimbledona, Južnoafrikanca Kevina Andersona poslije tri seta, 7:5, 6:2, 7:6 (7-2).

Sutra ćemo imati priliku da gledamo 11. međusobni duel Španca i Austrijanca, a Nadal vodi 7-3 u pobjedama, uključujući i posljednji meč iz finala Roland Gatrosa koji je riješio u svoju korist sa 6:4, 6:3, 6:2.

Sjajan meč odigrali su John Isner i Miloš Raonić, a Amerikanac je slavio s 3:2. Po setovima je bilo 3:6, 6:3, 6:4, 3:6, 6:2. Meč je trajao tri sata i 10 minuta, a Isner se u četvrtfinale US Opena plasirao drugi put od 2011. godine. Protivnik će mu biti sjajni Juan Martin Del Potro, koji je lagano dobio Bornu Ćorića sa 6:4, 6:3, 6:1.