
Prema saznanjima Sporta i Transfer News Livea, Barceloninog beka Jordia Albu žele Manchester United i Chelsea. Ako ćemo pošteno, njegov odlazak sa 'Nou Campa' zvuči kao teška nebuloza, te se ova vijest vjerovatno pojavila kao posljedica suše u medijskom prostoru.
Albi ugovor sa Barcom ističe za tačno dvije godine, možda je vrijeme da se pregovara o produžetku saradnje, pa otud i špekulacije. Njegova vrijednost na tržištu se procjenjuje na oko 60 miliona eura, to je gotovo pet puta više od sume za koju doveden iz Valencije pre šest godina, ali Katalonci sigurno ne bi pristali da ga prodaju po toj cijeni u ovom trenutku.
Za Barcelonu je upisao 128 nastupa i važi za glavnog beka u postavi Blaugrane. Alba je i standardni španski reprezentativac i u ovom trenutku je Mundijal jedino što mu je na pameti.
(Sport.ba)