Andres Iniesta i zvanično je napustio Barcelonu,nakon emotivnog oproštaja na NouCampu. Bilo je puno spekulacija od kako je objavio da napušta Barcu, a sada je sve kristalno jasno. Andres Iniesta ja nakon 22 godine provedene svim uzrastima Barcelone odlučio da nastavi dalje, napustiće NouCamp ovog ljeta nakon 674 zvanična nastupa u prvom timu Crveno-plavih.
![]()
Nakon što je objavio da ide, pojavile su se brojne spekulacije o tome gdje će nastaviti karijeru, imao je ponude iz Kine, ali i iz engleske Premier lige, pa i italijanskog Juventusa, ali je Španac izjavio da nikada ne bi mogao da igra protiv voljene Barcelone, te ostanak u Evropi za njega nije bio opcija.
Nakon toga pojavila se priča da se dogovorio sa japanskim klubom Kobe, čiji vlasnik je ujedno i izvršni direktor generalnog sponzora Barcelone "Rakutena". Tu informaciju je sada potvrdio i sam fudbaler na svom "Twitter" nalogu. "Zaputio sam se ka svom novom domu, sa svojim prijateljem", napisao je Iniesta, uz fotografiju sa prvim čovjekom Kobea Hiroshijem Mikitanijem.
![]()
Nema sumnje da će legenda Barcelone i svjetskog fudbala biti objeručke prihvaćen od strane navijača novog kluba,a kako će se snaći u posve novoj sredini za njega,ostaje da vidimo.
Podsjetimo se još jednom Iniestinog emotivnog oproštaja:
(Sport.ba)
sport.ba @sport.ba