INTER PREOKRETOM U LIGI PRVAKA: Ogroman muk na "Olimpicu"
907
INTER PREOKRETOM U LIGI PRVAKA: Ogroman muk na

VELIKO RAZOČARENJE

0

"Nerazzuri" u neizvjesnom meču nakon preokreta trijumfovali su u Rimu rezultatom 3-2. Rimljanima je bilo dovoljno da ostanu neporaženi u posljednjem kolu Serije A kako bi ostali na četvrtom mestu na tabeli, dok su igrači Intera imali imperativ pobjede kako bi ih pretekli i trasirali put u Ligu prvaka. Krenulo je loše po goste iz Milana, gubili su poslije samo devet minuta igre, Marušić je tukao ka golu, lopta pogodila Perišića, promenila prvac i završila u mreži - 1:0. Sredinom drugog poluvremena Inter je imao dosta sreće, pošto je Sergej Milinković-Savić pogodio stativu, ali samo par minuta kasnije 'nerazzuri' dolaze do izjednačenja. Danilo D'Ambrosio je bio najsnalažljiviji pred golom Rimljana poslije jednog kornera sa lijeve strane i savladao Strakoshu. Inter je morao da napada i da krene po vodstvo, to je ostavilo prostor za kontre Lazija, jedna je sijevnula u finišu prvog poluvremena, Felipe Luis ju je maestralno riješio posle dobrog proigravanja Lulića, pa je prilikom odlaska na odmor bilo 2:1 za ekipu Simonea Inzaghija. Nije bilo mnogo uzbuđenja u nastavku sve do dvadesetak minuta prije kraja kada su gosti tražili penal pošto je lopta pogodila u ruku Milinković-Savića u šesnaestercu domaćina, sudija Rocchi je konsultovao VAR i odlučio da ne pokaže na belu tačku. Međutim, osam minuta kasnije Rocchi nije imao dilemu kada je De Vrij srušio Icardija u kaznenom prostoru, a kapiten Intera je preuzeo odgovornost i poravnao sa na 2:2.

783258

Samo minut kasnije kapiten Lazija i naš reprezentativac Senad Lulić je startovao na Brozovća, dobio drugi žuti karton i ostavio svoje saigrače na cjedilu. 'Nerazzuri' su iskoristili momentum, poslije kornera koji je izveo Brozović, Vecino je bio najviši u skoku na prvoj stativi i glavom pogodio za 2:3. Sa igračem manje Lazio nije imao snage za odgovor, sve se srušilo za manje od pet minuta, Inter je trijumfovao u prestonici, preskočio rivala i plasirao se u Ligu šampiona prvi put od sezone 2011/12. Zavjesa je spuštena, u Ligu šampiona idu šampion Juventus, Napoli, Roma i Inter. Ligu Evrope će direktno Lazio i Milan, dok će Atalanta pokušati da se domogne grupne faze ovog takmičenja kroz kvalifikacije. u Seriju B su ispali Benevento, Verona i Krotone. Kakav će biti angažgman italijanskih klubova u evropskim takmičenjima,ostaje da vidimo.