Pobjeda Barce za kraj: NouCamp se poklonio Andresu Iniesti
907

EMOTIVAN OPROŠTAJ

0
Fudbaleri BarCelone pobJedili su Real Sociedad rezultatom 1-0 u poslednjem kolu La Lige i oproštaju od Andresa Inieste. Ernesto Valverde je izveo jak sastav, iako je nedostajao Leo Messi, u napadu su bili Coutinho, Dembele i Luis Suarez. Ipak, u centru pažnje bio je Andres Iniesta koji je dobio ovacije i ogromnu koreografiju preko sve četiri tribine sa porukom "besmrtni Inijesta". U prvom poluvremenu, bilo je šansi na obe strane, Barca je bila najopasnija preko Dembelea koji je bio raspoložen i probijao je po desnom boku i stvarao nevolje gostima. Međutim, mreže su mirovale sve do 57. minuta, a onda je usledila majstorija Philipea Coutinha i eurogol sa skoro 25 metara. Brazilac je prihvatio loptu od Luisa Suareza, a potom uputio bombu u malu mrežu. U 67. minutu u igru je ušao Messi umesto Coutinha, kako bi još malo zaigrao sa Iniestom. Poslije 15 minuta, tačnije u 82. dogodio se i najveličanstveniji trenutak, kada je Paco Alcaser zamijenio Iniestu, a čitav stadion se poklonio svom kralju.