Cibona prekinula seriju Zadra i izjednačila u seriji
907

ABA 1. PLAYOFF POLUFINALE

0

U strašnoj formi nalazi se ekipa Zadra u posljednje vrijeme, a posljednjih deset utakmica upisali su svih deset pobjeda. Poveli su protiv Cibone rezultatom 1:0, ali večeras se Cibona vratila u igru i još uvijek se nadaju izbacivanju Zadra, te prolasku u finale Playoffa Hrvatske lige.

Rezultat prve utakmice bio je 89:78 za Zadar, dok je Cibona večeras slavila rezultatom 96:86. Prva četvrtina protekla je u znaku gostiju, a na kraju su imali prednost od šest poena. Izgledalo je da bi Zadar mogao završiti posao večeras, ali druga četvrtina završena je rezultatom 23:15 i na poluvrijeme je domaća ekipa otišla sa prednošću od dva poena.

Nakon odmora mnogo jače kreće Cibona i dobijaju još jednu četvrtinu i to rezultatom 28:22, a to je značilo da prilikom početka posljednje četvrtine imaju osam poena prednosti koje su svakako znali iskoristiti. Trudili su se košarkaši Zadra, ali prosjek poena na večerašnjoj utakmici nije se podigao i 22:20 bio je rezultat u koristi Cibone u posljednjoj četvrtini.