Alexander Zverev lagano preko Dominica Thiema do titule u Madridu
907

ATP MADRID

0

Dvije nade svjetskog tenisa sastale su se danas u finalu Madrida koji predstavlja jedan od najvećih turnira na šljaci. Na impresivan način su oba tenisera stigla do finala, ali danas je jednostavno Alexander Zverev pokazao da je klasu iznad Thiema i savladao ga je rezultatom 2:0.

Dominic Thiem je dobro servirao tokom cijelog meča, ali Zverev kao da je planski pravio break u prvom gemu oba seta i tako dolazio do osvajanja setova. U prvom gemu prvog seta samo prvi poen osvojio je Thiem, a naredna četiri otišla su u koristi Zvereva i to je bio break. Do kraja seta nismo vidjeli nijednu break loptu i to je bio kraj za Thiema.

Drugi set treći teniser svijeta ponovo pravi break u prvom gemu i do kraja seta vidjeli smo samo dvije break prilike u trećem gemu za Zvereva koje nije iskoristio. Nakon istog scenaria kao u prvom setu Zverev je došao do velike titule.

Interesantno je da je do ovog meča Thiem imao omjer od 4-1 protiv Zvereva, ali očigledno je da će se to ubrzo promijeniti. Zverev je nakon tri pobjede u Monte Carlu ispao od Nishikorija, a sada je osvojio drugi turnir u nizu na šljaci. Prije Madrida pokorio je Minhen.