Benjamin Burić upisao odbranu sezone!
907

NJEMAČKA BUNDESLIGA

0

Wetzlar za koji brani naš Benjamin Burić je na 11. mjestu tabele u Bundesligi i do kraja sezone se ne bore ni za Europu, ali ni za ispadanje. Večeras su igrali protiv favorizirane ekipe Fuchse Berlina koji je na samo bod od Lige šampiona.

Očekivano gosti su upisali pobjedu rezultatom 26:31, ali u drugom poluvremenu sve je zasjenio naš Benjamin Burić. Prvo se bacio u svoju lijevu stranu i fenomenalno odbranio prvi udarac, a onda je drugi šut odbranio nevjerovatnom reakcijom i to nogom. Jednostavno morate vidjeti da bi shvatili o čemu pričamo.

Za Benjamin Burića odavno se zna da je golman svjetske klase, a ovo mu je jedna od posljednjih utakmica u Wetzlaru. Na kraju sezone odlazi u Flensburg i želimo mu narvno sve najbolje u nastavku karijere, te mnogo ovakvih bravura.