Zukanović i društvo 'pogurali' Veronu do same ivice ambisa
907

SERIE A

0

U posljednjoj utakmici 34. kola Serie A Genoa je pobijedila Veronu 3:1 i sve je izvjesnije kako će dogodine igrati u drugoj ligi. Gledatelji u Genovi nisu morali dugo čekati na prvi gol, već u sedmoj minuti nakon jedne greške gostujuće vezne linije, lopta je u nekoliko dodavanja došla do Madeirosa, koji je opalio s 20-ak metara i odlično pogodio uz desnu golmanovu stativu.

U drugom poluvremenu Verona je izjednačila preko Romula koji je bio precizan s bijele točke, ali u 78. minuti gosti su morali i drugi put po loptu u mrežu. Golu Genoe prethodio je čudesan promašaj, ali dobili su drugu priliku koju je Bessa ipak pospremio nakon dodavanja Lazovića i pogurao Veronu ka drugoj ligi. U sudijskoj nadoknadi pobjedu je potvrdio legendarni Goce Pandev koji je ušao u igru desetak minuta ranije umjesto strijelca prvog gola.

Naš Ervin Zukanović odradio je cijeli meč u pobjedničkom timu, a Genoa je s nova tri boda skočila na 11. mjesto Serie A i došla na korak od osiguravanja prve lige iduće sezone. Verona će ostati predposljednja u ligi s velikih šest bodova zaostatka za 17. mjestom, koje trenutno drži Crotone i koje osigurava prvoligaški nogomet dogodine.