Mladi Argentinac donio pobjedu PSG-u kod Žirordinaca
907

LIGUE 1

0

Paris Saint-Germain je na gostovanju potvrdio stečenu titulu francuskog prvaka. Minimalnom pobjedom nad domaćim Bordeauxom, Parižani su upisali okruglih 90 bodova na svom kontu na tabeli. Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Giovani Lo Celso u 77. minuti. Tako će ovaj klub do kraja Ligue 1 imati priliku preći čak 100 osvojenih bodova.

U prethodnim utakmicama danas, Nice je upisala kod kuće minimalnu pobjedu protiv Montpelliera, a jedini strijelac je bio Lees Melou u 59. minuti.

Dodajmo da je i Saint-Etienne bio uspješan na svom terenu pobijedivši Troyesa 2-1. Poveli su gosti golom Nianea u osmoj minuti, ali domaći u drugom poluvremenu preokreću rezultat u samo šest minuta. Dvostruki strijelac bio je Slovenac, Robert Berič -  a dvostruku asistenciju upisao je Romain Hamouma.