City razbio Swansea i oborio klupski rekord
907

PREMIERSHIP

0

Nogometaši Manchester Cityja sa čak 5:0 savladlai su Swansea na "Etihadu" u 35. kolu Premiershipa. Novi prvaci Engleske bili su nemilosrdni protiv velškog tima koji i dalje strepi u borbi za opstanak.

David Silva je u 12. minuti načeo goste, a Raheem Sterling samo četiri minute kasnije povečao na 2:0. U 54. minuti vidjeli smo remek djelo Kevina de Bruynea, a deset minuta kasnije City je postigao i četvrti pogodak.

Gabriel Jesus je izveo penal, Lukasz Fabianski je odbranio, ali se lopta od stativu odbila do Bernarda Silve koji je pogodio mrežu Swanseaja.

Konačnih 5:0 postavio je Jesus u 88. minuti nakon što je propustio nekoliko odličnih prilika pored pomenutog penala.

City je tako stigao do 29. pobjede u sezoni, što je novi klupski rekord. Građani su ujedno stigli do 90. boda u sezoni i sigurno će željeti preći magičnu brojku od 100 poena na kraju sezone. Preostale su im još četiri utakmice, a kako igraju sve je moguće.

S druge strane Swansea će se boriti za opstanak i trenutno su četiri boda ispred Southamptona i Stokea.