15. 04. 2018 - 21:05
Zagreb pao časno: Vardar po četvrti put osvojio titulu prvaka...
907
Shares
Zagreb pao časno: Vardar po četvrti put osvojio titulu prvaka SEHA lige

SKOPLJE

Zagreb pao časno: Vardar po četvrti put osvojio titulu prvaka SEHA lige

15. 04. 2018 - 21:05
0
Shares

Rukometaši Varadara osvojili su naslov pobjednika regionalne SEHA lige. U finalu završnog turnira igranog u Skoplju savladali su Zagreb sa 26:24 (14:13) i tako stigli do četvrtog naslova u SEHA ligi. Podsjećamo, ovaj uspjeh ostvarili su još 2012., 2014. i prošle godine.

Favorizirani Makedonci bolje su otvorili i pri početku poveli 5:2, a osobito raspoložen bio je Luka Cindrić s dva gola u tom razdoblju. To vodstvo Vardar je mirno kontrolirao do poluvremena, a da trener PPD-a Zlatko Saračević nije uveo Domagoja Pavlovića u igru razlika bi bila puno uvjerljivija. Ovako je, Igor Vori golom u zadnjoj minuti smanjio na 14:13 i odveo hrvatskog predstavnika na pauzu s itekako živim rezultatom.

 Zagrebaši su dobro izgledali i pri početku drugog poluvremena te su se držali bok uz bok s aktualnim prvakom Europe do 18:18, imali su čak i kontranapad za vodstvo, ali Luka Cindrić „opljačkao“ je reprezentativnog suigrača Zlatka Horvata i velika prilika PPD-a otišla je u nepovrat jer drugu priliku više nisu dobili.

Cindrić je potom preuzeo stvar u svoje ruke i odvukao Vardar na 21:20 te se više nisu okretali. Sedam minuta prije kraja Ivan Čupić je s dva gola podigao prednost na četiri razlike (24:20), a u zadnjih pet minuta Vardar je dodao gas i otišao na 26:21.

PPD je do kraja utakmice samo uspio smanjiti razliku na podnošljivijih -2, ali bilo je prekasno za bilo što promijeniti i Vardar je zasluženo uzeo četvrti naslov u SEHA ligi.

Najefikasniji u sastavu PPD Zagreba bio je Zlatko Horvat s osam golova, Valentino Ravnić, Domagoj Pavlović i Damir Bičanić su dodali po tri, dok su Luka Cindrić i Dainis Kristopans sa po pet pogodaka predvodili Vardar.

U susretu za treće mjesto Celje PL je savladao Meškov iz Bresta s 31:28.

Učitaj još novosti