18. 02. 2018 - 09:01
Ovo samo ima na brdovitom Balkanu: Regija se smije, jedino je...
907
Ovo samo ima na brdovitom Balkanu: Regija se smije, jedino je sudija vidio ove 'penale'

PREMIJER LIGA BIH

0

Zrinjski je uz dosta muke savladao davljenika GOŠK s 3:2 u 19. kolu Premijer lige BiH. Dva od tri gola domaći su postigli udarcima s bijele tačke.

Interesantno da je sudija Emir Spahalić je oba penala za Plemiće dosudio u trenutku kada su Gabeljani imali rezultatsku prednost.

Ništa tu ne bi bilo čudno da obje odluke nisu u najmanju ruku diskutabilne.

Prvi kazneni udarac Spahalić je dosudio u 54. minuti poslije duela Hasanhodžića i Bilbije, a uspješan realizator je bio Filipović.

Sudija iz Mostara je ponovo na bijelu tačku pokazao u 70. minuti, a ponovo je siguran bio Filipović.

S pravom se postavlja pitanje već na startu drugog dijela šampionata - da li će sudije nam krojiti konačni poredak? Ne bi to bilo ništa novo u BiH.

Ne treba zaboraviti ni kako su Plemići stigli do prošlosezonske titule prvaka BiH u Bijeljini. Krajnje je vrijeme da Savez se krene obračunavati s ovakvim sudijama.