17. 02. 2018 - 16:20
Željezničar pobjedom zadržao lidersku poziciju, Zrinjski...
907
Željezničar pobjedom zadržao lidersku poziciju, Zrinjski preokrenuo protiv GOŠK-a u samom finišu

PREMIJER LIGA BIH

0

Konačno je nakon dvomjesečne pauze nastavljena Premijer liga Bosne i Hercegovine utakmicama 19. kola.

Željezničar će ostati lider nakon današnjeg trijumfa kod Krupe rezultatom 4:2. Krupa nije uspjela parirati razigranom protivniku, kojeg je u ranoj fazi utakmice Vojo Ubiparip s dva pogotka doveo u prednost.

Aleksić je uspio smanjiti, ali je na samom početku drugog dijela Goran Zakarić pogodio s bijele tačke za 1:1. Ubrzo su i domaći preko Milovanovića smanjili iz kaznenog udarca, a potvrdu trijumfa Plavih donosi svojim drugim golom Zakarić u 76. minuti.

Sloboda je također u istom terminu slavila protiv Mladosti 2:0. Slobodu je u vodstvo doveo Rustemović u 69. minuti, a konačan rezultat postavio je Husić u 76. minuti.

Drugoplasirana momčad prvenstva Zrinjski je pod Bijelim brijegom u posljednim trenucima utakmice stigao do pobjede 3:2. Gosti iz Gabele su golovima Barića (10')  i Mulahusejnovića (58') dvaput vodili, no Filipović je hat-trickom donio sva tri boda momčadi Blaža Sliškovića. Posljednji pogodak postigao je u 89. minuti. Tako su Plemići ostali samo bod iza Željezničara.