Remi starih rivala: Plavi promašili penal pa ih Kjosevski...
907
Remi starih rivala: Plavi promašili penal pa ih Kjosevski spašavao u finišu

PRIJATELJSKI MEČ

0

Fudbaleri Veleža i Željezničara remizirali su danas u Mostaru u prijateljskom duelu. Na kraju završilo je 0:0, mada su oba tima imala nekoliko vrlo dobrih prilika.

Plavi su mogli povesti već u sedmoj minuti, kada je nakon neopreznog starta Ćosića dosuđena najstrožija kazna.

Odgovornost je preuzeo Vojo Ubiparip, ali golman domaćih Adnan Bobić odbija loptu u stativu.

Potom su uzvratili i Rođeni, ali Mujezinović i Brandao nisu bili precizni.

Najbolju šansu u prvom dijelu za Velež promašio je Kulović, kada je iz izgledne situacije loše šutirao.

I u nastavku Velež je bio opasniji, dok je na drugoj strani prijetio brzonogi Zec.

Mostarci su u samom finišu mogli do trijumfa, ali Mujanović u dva navrata nije uspio savladati Kjosevskog.

Velež - Željezničar 0:0

Velež: Bobić – Doljančić, Imamović, Kuduzović, Dario – Ćosić, Mujezinović, Lucas – Kulović, Behram, Brandao.

Željezničar: Kjosevski - Stevanović, Graovac, Bogičević, Mehremić - Vranješ, Hajdarević - Zakarić, Ramović, Zec - Ubiparip.