
Ilkay Gündogan prešao je iz dortmundske Borussije u Manchester City, te je radio s dva ponajbolja trenera današnjice Jürgenom Kloppom i Pepom Guardiolom.
U intervjuu za Sportbuzzer uporedio ih je:
"S Kloppom je za mene sve počelo, iako neću zaboraviti ni Michaela Oenninga i Dietera Heckinga. Kloppo mi je bio kao otac, njegovi su govori ekstremno motivirajući. Ponekad bi izvukao bič, a ponekad bi ohrabrio govoreći 'Momak, sve je u redu.' I jako dobro sarađuje s pomoćnikom Željkom Buvačem (koji je rođen u BiH), koji je bio taktički mastermind."
"Kad je riječ o treninzima i detaljima, Thomas Tuchel bio je možda najbolji trener koji me vodio. Vrlo je sličan kao Pep, zabavno je raditi s njim. Naučio sam jako puno o taktici, kako zadržati poziciju i kako napadati i braniti se timski."
"Pep je igrao na najvišoj razini i ima dar da razmišlja kao igrači, bilo da si velika zvijezda ili igrač na klupi, tačno zna kako tko razmišlja i što kome treba u određenoj situaciji."