
Chelsea je spreman dovesti napadača Cira Immobilea kako bi popravio odnos s Antonijom Conteom.
Klub i menadžer su u konstantnom sukobu nakon očajnog ljeta na tržištu, a nije pomogao ni poprilično loš start sezone.
To je dovelo do spekulacija da Italijan odlazi, a da će ga zamijeniti Carlo Ancelotti.
Međutim, "Sun" tvrdi da Roman Abramovič nastoji dovesti Immobilea, za kojeg Conte misli da bi bio savršena dopuna Alvaru Morati u napadu.
Predsjednik Lazija Claudio Lotito je već odbio ponuduu od 62 miliona funti od neimenovanog kineskog kluba, međutim, završio bi posao sa Chelseajem za 53 miliona funti.
Immobile je već postigao 17 golove ove sezone u svim takmičenjima.
Inače, sjajni Italijan danas je osmijehom odgovorio Plavcima na ponudu, priznao je agent napadača Lazija Marko Somela.
"Čuli smo da se nekoliko klubova interesuje za njega. Kada sam mu kazao da ga želi Chelsea i nasmijali smo se obojica. Radi se samo o špekulacijama. On je nedavno produžio ugovor i želi da se Laziju zahvali na tome. Zasad je sigurno da će ostati do kraja sezone", poručio je Somela.