Ludnica na Etihadu: Rooney ispisao istoriju Premiershipa, City...
907
Ludnica na Etihadu: Rooney ispisao istoriju Premiershipa, City i s igračem manje

PREMIERSHIP

0

Jedan od derbija drugog kola Premiershipa igra se večeras na "Etihadu", gdje je od 21:00 City dočekao izuzetno pojačani Everton.

Građani su većinu poluvremena diktirali tempo i bili bolji, a u 34. minuti David Silva je pogodio stativu. Odličnu priliku nešto prije toga nije iskoristio ni Aguero, koji je oklijevao i odbrana Karamela je otklonila opasnost.

Već u 35. bilo je 0:1. Sane je pogriješio, a mlađahni Calvert-Lewin je izlomio Fernandinha i odlično uposlio Rooneyja. Povratnik u plavi dres je majstorski ciljao i uz dosta sreće savladao Edersona. Treba napomenuti da je bivšem golmanu Benfice lopta prošla kroz noge, pa se od stativu odbila u gol za muk na "Etihadu".

Ovo je inače bio 200. premijerligaški gol za bivšeg napadača Uniteda, a uz to upisao je 101 asistenciju.

Uz sve to, pred sami kraj poluvremena isključen je i Walker kod domaćih zbog drugog žutog kartona.