Kalinićev šou, Inter tone sve dublje, Ljajić ponovo spašavao Mihu
907

SERIE A

0

Nikola Kalinić opet je zabio za Fiorentinu, koja je na gostovanju pobijedila Cagliari s 5:3.

Viole su već u drugoj minuti primile gol, Di Gennaro je doveo domaćina u vodstvo, ali je Kalinić u 20. glavom na ubačaj Tella izjednačio. I u 26. minuti Fiorentina je preokrenula: Nikola je asistirao Bernardeschiju. A Bernardeschi je već u 32. minuti zabio i za 1:3.

Da bi u 40. minuti Kalinić zabio još jedan, za 1:4! Pogodio je udarcem iz daljine. I hat-trick Nikola je zaključio glavom u 53. minuti za 1:5! Nakon što je u Evropskoj ligi zabio dva Slovanu iz Libereca, četiri dana, dvije utakmice, pet golova Nikole Kalinića!

Cagliari je golom Capuana u 61. smanjio na 2:5, a preko Boriella u 77. na konačnih 3:5.

Atalanta - Inter 2:1

U početnom sastavu Intera našli su se i Perišić i Brozović, a Atalanta je povela u 10. minuti golom Masiella. Eder je izjednačio sjajnim golom iz slobodnog udarca u 50. minuti. Zanimljivo, Brozoviću se piše asistencija, jer je dotakao loptu prije Ederove bombe! U 62. minuti Brozović je zamijenjen.

No, u 87. minuti iz čistog jedanaesterca Pinilla je donio pobjedu Atalanti, te je Inter tek 13. momčad Serie A. Ovo će vjerovatno biti i posljednji meč na klupi Nerazzurra za Franka de Boera.

Crotone - Napoli 1:2

Zabio je Callejon u 17. minuti, ali od 31. Napoli je bez isključenog Gabbiadinija. No, i s igračem manje Napoli je povećao prednost, golom za 2:0 Maksimovića u 34. minuti. Domaćin je smanjio u 89. minuti golom Rosija. Strinić je odigrao 90 minuta, Rog opet ostao na klupi.

Empoli - Chievo 0:0

Chievo je u 80. minuti ostao bez isključemog Castra, ali je osvojio bod kod Empolija. Rade Krunić je igrao za domaće do 68. minute.

Torino - Lazio 2:2

Falque je zabio u 20. minuti, Lazio je izjednačio preko Immobilea u 71., a preokret je režirao Murgia u 84. golom za 1:2. Za oba je gola asistirao Felipe Anderson, a Senad Lulić igrao je za Lazio od početka. Ipak, u 90. minuti Ljajić je iz penala izjednačio na 2:2, nakon što je Parolo igrao rukom u kaznenom prostoru.