Premiership nikad uzbudljiviji: Građani samo remizirali na...
Premiership nikad uzbudljiviji: Građani samo remizirali na 'Etihadu'

SVECI ODOLJELI PRITISCIMA

Mirza HADŽIJUSUFOVIĆ
0

Manchester City i Southampton danas su remizirali u prvom nedjeljnom susretu 9. kola Premiershipa.

Građani su odigrali očajno prvo poluvrijeme, a sve su to kaznili gosti u 27. minuti.

Veliki nesporazum Johna Stonesa i golmana Claudija Brava odlično je iskoristio Nathaniel Redmond i doveo goste u vodstvo.

Ubrzo je City postigao izjednačujući pogodak, Stones se iskupio za grešku, ali je ovaj gol poništen zbog ofsajda Sergija Aguera. Veoma diskutabilna odluka sudija.

U nastavku je Pep Guardiola krenuo na sve ili ništa, te od prvog minuta na teren poslao džokera Iheanacha.

To mu se isplatilo samo devet minuta kasnije, kada je mladi Nigerijac poravnao na asistenciju Sanea.

Do kraja nije bilo pogodaka, iako su Građani pokušali svim silama doći do pobjede.

City je tako propustio bodovno se izdvojiti na vrhu te sada tri tima imaju po 20 bodova. Prvi City ima gol razliku 20:9, drugi Arsenal 19:9, a treći Liverpool 20:11.

Derbi susret ovog kola igra se od 17:00 sati, kada Chelsea dočekuje Manchester United.