17. 10. 2016 - 23:15
Nesuđena skupocijena zvijezda s Otoka seli u Italiju
907
Shares
Nesuđena skupocijena zvijezda s Otoka seli u Italiju

DEPAY ODLAZI U JANUARU

Nesuđena skupocijena zvijezda s Otoka seli u Italiju

17. 10. 2016 - 23:15
0
Shares

Memphis Depay je došao u Manchester United iz PSV-a za 30 miliona eura. Bio je najbolji strijelac lige s 22 gola i o njemu se govorilo kao o budućoj zvijezdi Uniteda.

Međutim, Depay se nije najbolje snašao na Otoku. U prvoj je sezoni zabio samo dva gola, a dolaskom Josea Mourinha je gotovo u potpunosti ispao iz rotacije.

Marcus Rashford, Jesse Lingard, Henrikh Mkhitaryan i Anthony Martial su svi u prednosti, zbog čega su krenule glasine o odlasku mladog Holanđanina koji je ove sezone odigrao samo 12 minuta. Britanski mediji pišu o interesu Milana koji bi sjajnog fudbalera pokušao dovesti već u januaru.

Italijanski velikan je od ovoga ljeta u vlasništvu kineskih investitora koji su spremni na velika ulaganja kako bi klub vratio staru slavu. Iako se nije nametnuo, Manchester sigurno neće jeftino pustiti igrača koji ima još dvije i pol godine ugovora, a plaćen je 30 miliona eura.

Depayu su tek 22 godine i još ima vremena oživjeti karijeru i vratiti status jednog od najuzbudljivijih mladih igrača, piše Gol.hr.

S Milanom je povezivan i Cesc Fabregas, ali je te glasine demantirao trener Vincenzo Montella.

Učitaj još novosti