
Milan bi mogao imati mnogo jači sastav nego što je to bilo u proteklih nekoliko sezona.
Več četiri fudbalera su stigla na San Siro, a gotovo svi su Južnoamerikanci, izuzev Gianluce Lapadule. Novi Brazilac je na meti Milana, a ovaj put je riječ o dobro poznatom fudbaleru koji već duži niz godina igra u najvišem rangu evropskog fudbala.
Riječ je o iskusnom fudbaleru Liverpoola Lucasu Leivi kojem ugovor ističe za godinu dana, a Milan i Liverpool su razgovarali o njegovom transferu i dogovorili posao za novčanu 'sitnicu'. Tako italijanski mediji danas pišu o tome da će Leiva stići na San Siro za cifru od oko 4 miliona eura, te će pomoći ekipi da se vrati u borbu za sam vrh italijanskog i svjetskog fudbala.
Razlog tako niske cijene je što Leivi ističe ugovor sa Liverpoolom vrlo brzo, ali i njegove godine pošto djeluje da je ono najbolje u svojoj karijeri već dao.
Milan je do sada doveo Josea Sosu, Leonela Vangionija, Gustava Gomeza i Gianlucu Lapadulu.